Glasbena pripravnica

Program: GLASBENA PRIPRAVNICA (GP)

Glasbena pripravnica (GP) je namenjena otrokom po dopolnjenem 6. letu starosti in traja 1 šolsko leto. Vključevanje otrok v ta program poteka brez predhodnega preizkusa. V glasbeno pripravnico se lahko vključijo tudi tisti učenci, ki pred tem niso obiskovali predšolske glasbene vzgoje. Pouk GP je skupinski, poteka enkrat tedensko in traja 60 minut.

Glasbena pripravnica omogoča intenzivnejši in bolj sistematičen pristop do glasbene vzgoje. Pri pouku glasbene pripravnice učenci spoznajo vse inštrumente, ki jih poučujemo na šoli, spoznajo način dela in potek pouka. Učiteljica skrbno opazuje otrokove intrese in sposobnosti, na podlagi česar njim in staršem svetuje pri izbiri inštrumenta.

Vsi učenci, ki zaključijo program glasbene pripravnice, lahko šolanje nadaljujejo na instrumentalnem pouku, če uspešno opravijo sprejemni preizkus.